27-Кві-2024

Правила поведінки »

Наказом від 20.09.2019 року № 71-о

Сапожинського НВК «Загальноосвітня

школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

САПОЖИНСЬКОГО НВК

«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І -ІІ СТУПЕНІВ  - ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

Загальні правила поведінки

*Правила поведінки здобувачів освіти базуються на чинному законодавстві України.

*Здобувач освіти  приходить до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

*Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т. ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.

*Йти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

*У школі здобувачі освіти поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.

*Здобувачі освіти  бережуть майно школи, дбають про чистоту та порядок на території школи.

*Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

*Поза межами закладу освіти здобувачі освіти  поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

*Здобувачі освіти бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

*Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти.

*Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

*Здобувачі освіти        приносять  на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

Поведінка здобувачів освіти на уроках

• Під час уроку не шумлять, не відволікаються   і не відволікають  інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
  • Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він просить дозволу у вчителя, піднявши руку.
  • Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
  • Під час уроку здобувач освіти    ставить питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

Здобувач освіти  в коректній формі відстоює  свої  погляд  і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Поведінка здобувачів освіти на перервах

• Під час перерви здобувач освіти підтримує  чистоту і порядок на своєму робочому місці;
      • Виходить  з класу, якщо попросить учитель;
  • Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він  проводить його  по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.
  • Під час перерви здобувачі освіти  вільно переміщаються   по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).
  • Під час перерв неприпустимим є  біг по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, непристосованих для ігор.
  • У школі неприпустимим є  тютюнопаління.
  • Неприпустимими є  самовільне розкривання  вікон, сидіння  на підвіконнях чи виглядання  у відкриті вікна.
  • На перервах здобувачі освіти  звертаються  до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Поведінка здобувачів освіти в їдальні

• Під час обіду в їдальні  дотримуються  добросусідських взаємин і поводяться охайно.
  • Здобувачі освіти  шанобливо ставляться  до працівників їдальні.
  • Здобувачі освіти  приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час.
  • Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
  • Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
  • Неприпустимим  є  приходити в їдальню у верхньому одязі.

Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувачів освіти

• До школи здобувачі освіти  приходять  в одязі, що відповідає офісному стилю.
  • Не рекомендується  використовувати косметику та  носити прикраси на заняття.
  • Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
  • Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин  є недоречним..
  • На урочисті загальношкільні заходи  здобувачі освіти  приходять у святковій формі.

Правила поведінки здобувачів освіти під час екскурсії

• Під час слідування до місця перебування та назад дотримуватися правил дорожнього руху, не виходити на проїжджу частину.
  • Без дозволу керівника групи не залишати місця перебування.
  • У разі поганого самопочуття негайно повідомити керівника групи.
  • Дотримуватися правил пристойної поведінки та виконувати розпорядження керівника групи.
  • Дотримуватися правил протипожежної безпеки.
  • Не торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними.

Обов’язки чергового в класі

• Чергові призначаються відповідно до графіка чергування в класі.
  • Чергові допомагають вчителю підготувати клас до наступного уроку, роблять посильне прибирання класної кімнати.
  • Під час перерви черговий учень (учні) допомагає вчителеві розвісити навчальний матеріал для наступного уроку,  роздає зошити за проханням учителя.