27-Кві-2024

Протидія булінгу »

КОРЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

САПОЖИНСЬКИЙ НВК «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ  - ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

КОРЕЦЬКОЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Н А К А З

20  вересня  2019 року                                                                           № 68-о

Про проведення інформаційної

кампанії з профілактики булінгу,

попередженню насильства в учнівському середовищі,

сім’ї та жорстокого поводження з дітьми

На виконання листів МОН від 05.09.2018 року №959, наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами» , з метою попередження насильства в сім'ї та учнівському середовищі, формування в учнівської молоді правових знань

Наказую:

1.Затвердити заходи з профілактики булінгу, попередження насильства в учнівському середовищі, в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми (додаток1).

2.Педагогу – організатору Фесюк Н.В..:

2.1.Організувати у школі інформаційно-освітні заходи з питань правової освіти учнівської молоді та попередження насильства в учнівському середовищі та сім'ї із залученням працівників правоохоронних органів.

3. Класним керівникам 1-9 класів  забезпечити виконання заходів згідно плану роботи.

4.Учителю інформатики Кондратюку В.С. висвітлювати інформацію з даного питання на веб-сайті школи.

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи                                                                                  Р.Кошутар

до наказу від 20.09.2019 року №68-о

ПЛАН ЗАХОДІВ

з профілактики булінгу, попередженню насильства в учнівському середовищі,  в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, з числа учнів Сапожинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»

Дата проведення

1.

Довести до відома всіх класних керівників лист МОН України від 05.09.2018    №   959 «Про проведення інформаційної кампанії «Стоп Булінг»

До 25.09.2019

2.

Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками школи Конвенції ООН «Про права дитини», Закону України «Про охорону дитинства», законодавств України в галузі освіти в частині збереження фізичного, духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини.

протягом року

3.

Під час проведення обстеження житлово-побутових умов деструктивних сімей, сімей опікунів та піклувальників з’ясувати умови проживання та виховання дітей в родинах з метою недопущення фізичного, психічного, сексуального і економічного насильства над дітьми.

4.

В разі виявленні фактів насильства над дітьми негайно надавати інформації відповідним правоохоронним органам

В разі потреби

адміністрація

5.

Забезпечити систематичне оновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім’ї або виникає реальна загроза його вчинення

В разі потреби

Фесюк Н.В..

6.

Пропагувати під час навчально-виховного процесу формування навичок здорового способу життя серед дітей та молоді, запровадження високої педагогічної культури, толерантного ставлення до дітей

Протягом року

класні керівники

8.

Розповсюджувати соціальну рекламу щодо запобігання насильству в сім’ї. Перегляд відеороликів”Скажимо насильству Ні!»

лютий

Класні керівники 5-9 класів

9.

Проведення тижня толерантності згідно окремого плану

травень

10.

Проведення акції «16 днів проти насильства»

згідно окремого плану

Листопад-грудень

11.

Контроль вчителів за поведінкою дітей, взаємостосунками між дітьми (на перервах, у дворі школи). Дорослі, які працюють у дитячих колективах, повинні вчасно визначати ознаки мобінгу і своєчасно на них реагувати.

Протягом року

12.

Організовувати і проводити просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед учнів:

1. Бесіда на тему: «Насилля в сімї. Скажемо Ні!» серед учнів 7х класів

2.Бесіда на тему «Попередження булінгу (насилля та жорстокості) серед підлітків» серед учнів 8-9 класів.

3. Проведення тренінгу серед учнів 5-9 класів «Стоп насильство!».

Протягом квітня місяця

13.

Розробляти та розповсюджувати інформаційні матеріали з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми

листопад

Класні керівники 5-9 класів

14.

Проводити індивідуальну роботу в класах навчального закладу з особами «групи ризику» з питань попередження насильства в сім’ї

15.

Забезпечити раннє виявлення сімей, в яких може виникнути реальна загроза вчинення насильства в сім’ї

16.

Провести з учнями бесіди на тему:

1.«Що робити, коли тебе ображають дорослі»;

2.«Насильство в сім’ї та як його уникнути».

протягом року

17.

Батьківські збори на тему: «Взаємодія сім’ї і школи – запорука успішного навчання і виховання. Єдині вимоги у вихованні»

Квітень-травень